- Doktor nauk rolniczych, z wykształcenia zootechnik, technik weterynarii oraz zoofizjoterapeuta,
- Instruktor psiego fitnessu,
- Terapeuta manualny,
- Właścicielka firmy HYDRO-TENS Agnieszka Wnuk–Gnich,
- Wykładowca na Kursie zoofizjoterapii w PCKZ.
Na co dzień przyjmuje pacjentów w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej „Puławska”, gdzie konsultuje i układa programy usprawniające pacjentów m. in. pooperacyjnych, neurologicznych, geriatrycznych. Wykonuje zabiegi fizykalne w tym nowoczesną Terapię TECAR, terapie manualne oraz kinesiotaping. Współpracuje z kilkoma lecznicami w zakresie fizjoterapii.
Autorka, bądź współautorka licznych publikacji, monografii oraz artykułów popularnonaukowych o tematyce rehabilitacji zwierząt. Prowadząca szkolenia m. in. dla właścicieli oraz przewodników psów pracujących, Studentów Wyższych Uczelni oraz uczniów techników weterynaryjnych. Promotorka prac dyplomowych o tematyce rehabilitacji zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Doświadczenie zawodowe zdobywała nie tylko jako praktykanta w ośrodkach zajmujących się rehabilitacją zwierząt, ale i jako osoba zajmująca się fizjoterapią w lecznicach weterynaryjnych, Klinikach Całodobowych, gdzie w ścisłej współpracy z internistami, chirurgami oraz lekarzami szpitalnymi układała indywidualne programy usprawniania pacjentów. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie.
Organizator
Rola i znaczenie terapii mięśniowo-powięziowej w leczeniu bólu przewlekłego
Streszczenie
Obecnie w fizjoterapii weterynaryjnej funkcjonuje wiele koncepcji, manipulacji tkankowych oraz mobilizacji stawowych. Wykfalifikowani w diagnostyce tkanek miękkich terapeuci są w stanie odnaleźć restrykcje w obrębie tkanek i przeprowadzić odpowiednią terapię. Zaburzenia funkcjonowania w obrębie jednej struktury, tkanki oraz organu przekładają się na funkcjonowanie całego organizmu. Ból mięśniowo-powięziowy jest jedną z najczęściej odczuwalnych dolegliwości przez człowieka. Jego częstotliwość występowania waha się od 21% do 30% w populacji ogólnej lub nawet 85% do 90% u ludzi z przewlekłym bólem. Metody leczenia bólu mięśniowo-powięziowego w rehabilitacji ludzi były obiektem wielu badań, wciąż jednak jest za mało badań klinicznych i opracowań naukowych z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji zwierząt, a większość stosowanych metod zaczerpnięta jest z fizjoterapii ludzi i zaadaptowana do pracy ze zwierzętami. Zastosowanie odpowiednich metod przyczynia się:
- do trwałych i stabilnych zmian w układzie mięśniowo-powięziowym pacjentów,
- wpływa na likwidację dolegliwości bólowych związanych ze wzorcami nieprawidłowych napięć w obrębie układu ruchu,
- polepsza komfort i jakość życia,
- terapia mięśniowo-powięziowa ma szczególne znaczenie w przypadku Pacjentów z chorobą nowotworową oraz po amputacjach kończyn.
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KRÓTKIM FILMIKIEM O POWIĘZIÓWCE U PSA AUTORSTWA ADAMA WRÓBLA
Rehabilitacja Pacjenta po amputacji kończyny
Streszczenie
Celem wykładu jest usystematyzowanie wiedzy zdobytej nie tylko podczas I Kongresu Rehabilitacji Weterynaryjnej, ale i zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie terapii blizny, zmianę w biomechanice ruchu oraz zwrócenie uwagi na obszary, w których dochodzi do największych kompensacji. Przedstawienie przykładowych protokołów postępowania.