Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego (d. Akademii Rolniczej) we Wrocławiu, tytuł lekarza weterynarii uzyskał w roku 1982.
Od roku 1989 prowadzi własną praktykę weterynaryjną w Poznaniu.
W 1997 roku uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych, nadany przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, na podstawie rozprawy pt.: „Ekstensywność zarażenia kotów Toxoplazma gondii w Poznaniu i jego okolicy w aspekcie niebezpieczeństwa inwazji tego pierwotniaka dla człowieka”.
Uzyskane specjalizacje zawodowe: choroby psów i kotów, chirurgia weterynaryjna oraz radiologia weterynaryjna.
W roku 2007 uzyskał certyfikat nadany przez Uniwersytet w Pensylwanii do przeprowadzania badań w kierunku dysplazji psów metodą PennHip.
W 2011 roku odbył szkolenie z zakresu rehabilitacji psów i kotów na University of Tennessee w Knoxville, stwarzające podstawę do utworzenia Oddziału Rehabilitacji i Leczenia Otyłości Zwierząt w Klinice Weterynaryjnej w Poznaniu.
Członek PSLWMZ, European Society of Veterinary Orthopedics and Traumatology (ESVOT).
Organizował wzgl. współorganizował krajowe konferencje i seminaria z zakresu chirurgii weterynaryjnej małych zwierząt oraz warsztaty ortopedyczne, z udziałem wykładowców zaproszonych z krajowych i zagranicznych wydziałów weterynaryjnych oraz praktyk weterynaryjnych. Zapraszany do przeprowadzenia wykładów względnie warsztatów za granicą, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie, w Rosji i Bułgarii.
Jest autorem artykułów z dziedziny ortopedii i rehabilitacji publikowanych w czasopismach weterynaryjnych oraz współautorem wydanej w roku 2017 książki „Wybrane wady rozwojowe i choroby dziedziczne u psów i kotów” oraz redaktorem polskiego wydania: „Atlas technik operacyjnych w ortopedii psów i kotów” (Ann L. Johnson, Dianne Dunning:Atlas of Orthopedic Surgical Procedures of the Dog and Cat” 2005) i wydanej w 2021 r. Praktyka kliniczna: Koty.
Od roku 2017 – 2023 r. zatrudniony w Instytucie Weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na stanowisku adiunkta.
Od 2019 roku jest członkiem zespołu badawczego w wieloletnim programie naukowym o temacie: „Kompleksowa analiza molekularna komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego w celu zastosowania w medycynie regeneracyjnej”, programie finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W 2019 r. został zaproszony do międzynarodowej grupy niezależnych ekspertów z całego świata w dziedzinie ostreoarthritis zwierząt towarzyszących w ramach programu Xpertise w której jest członkiem do dnia dzisiejszego. Celem projektu jest wypracowanie właściwych standardów leczenia tego schorzenia i tym samym poprawa jakości życia chorujących psów i kotów.