Przejdź do treści

Mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa
na zbliżający się wielkimi krokami 

I Kongres Rehabilitacji Weterynaryjnej

w dniach 13 – 14.04.2024

W planie warsztaty, sesje wykładowe,
a to wszystko w malowniczym otoczeniu hotelu TRYLOGIA w podwarszawskiej Zielonce.

Trylogia to miejsce niewątpliwie oryginalne, przepojone klimatem i natchnione historią. Położone na malowniczym terenie zielonym, pomiędzy rzeką a lasem. Inspiracją dla powstania była Trylogia Henryka Sienkiewicza oraz jej niezapomniana ekranizacja. Klimat historii wyczuwalny jest tu na każdym kroku. Hotelowe wnętrza zdobią liczne fotografie z planów filmowych, oryginalne stroje i rekwizyty. Wewnątrz sal dominują akcenty drewna, kamienia oraz cegły, a ściany zdobią ornamenty i liczne wyroby rękodzieła. Każda z sal ma swój unikalny charakter, co tworzy je doskonałym tłem dla wyjątkowych wydarzeń.

I Kongres Rehabilitacji Weterynaryjnej będzie poruszał tematy:

Link do wydarzenia na FB

 • chirurgii i onkologii weterynaryjnej,
 • metod rehabilitacji pacjentów onkologicznych i po amputacjach kończyn,
 • podstaw radiologii dla zoofizjoterapeutów,
 • Poza nauką zapewniamy także przestrzeń do spotkań biznesowych dzięki obecności wielu różnych sponsorów oraz wystawców.

Prowadzącymi wykłady w powyższych dziedzinach będą następujący specjaliści:

PROGRAM WYDARZENIA (zapisy do 15 marca) SALA RYCERSKA

13.04.2024 SOBOTA

✅9.00 – 9.30 – Rejestracja Uczestników

✅9.30 – 9.45 – Otwarcie I Kongresu Rehabilitacji Weterynaryjnej dr inż. Agnieszka Wnuk-Gnich Hydro-Tens Agnieszka Wnuk-Gnich

✅9.45 – 10.45 – Najczęstsze nowotwory psów (postępowanie i rokowanie) lek. wet. Tomasz Dominiak

⏱️10.45 -11.00 – przerwa kawowa

✅11.00 – 12.00 – Wykorzystanie zabiegów fizykalnych w rehabilitacji pacjentów onkologicznych (fakty i mity) dr n. rol Katarzyna Pęzińska-Kijak Przychodnia Rehabilitacji Weterynaryjnej Vetico dr Katarzyna Pęzińska-Kijak

✅12.00 – 12. 15 – Wykład SPONSORA BTL Fizjoterapia

⏱️12.15 – 12.30 – przerwa kawowa

✅12.30 – 13.15 – Podstawy radiologii dla zoofizjoterapeuty lek. wet. Ava Sawaszkiewicz

✅13.15 – 14.00 – Czerwone flagi radiologii lek. wet. Ava Sawaszkiewicz

🍽️14.00 – 15.00 – przerwa obiadowa

✅15.00 – 15.45 – Chirurgia onkologiczna lek. wet. Tomasz Kępiński

✅15.45 – 16.30 – Amputacje kończyn (przyczyny i rodzaje) lek. wet. Tomasz Kępiński

⏱️16.30 – 17.00 – przerwa kawowa

✅17.00 – 18.00 – Leczenie bólu przewlekłego lek. wet. Mikhal Barański

✅18.00 – 18.15 – WYKŁAD SPONSORA Biomag VET

14.04.2024 NIEDZIELA

✅8.45 – 9.00 – Rozpoczęcie 2 dnia kongresu rehabilitacji weterynaryjnej

✅09.00 – 10.00 – Zaopatrzenie ortopedyczne w rehabilitacji po amputacji mgr inż. Julia Jakubiak orthodogs

⏱️10.00 – 10.15 Przerwa kawowa

✅10.15 – 11.00 – Trening w bieżni wodnej mgr inż. Adam Wróbel Rehabilitacja Weterynaryjna Provet Vetrehab

✅11.00 – 12.00 – Ćwiczenia aktywne nieodłączny element każdego usprawniania pacjenta Klaudia Bońkowska CCFT, CPCFT Strefa Psiego Fitnessu

⏱️12.00 – 12.15- przerwa kawowa

✅12.15 – 12.30 – Wykład sponsora Meden-InmedMeden-InVet

✅12.30 – 13.15 – Żywienie w chorobie nowotworowej oraz w okresie rekonwalescencji dr Jacek Wilczak – Wykład Sponsora GAME DOG Performance Nutrition

🍽️13.15 – 14.15 – Przerwa obiadowa

✅14.15 – 15.00 – Rola i znaczenie terapii mięśniowo-powięziowej w leczeniu bólu przewlekłego – Dr inż. Agnieszka Wnuk-Gnich,

✅15.00 – 15.45 – Wpływ technologii INDIBA® na proces regeneracji tkanek w ujęciu pacjentów bólowych oraz onkologicznych INDIBA Animal Health Polska

⏱️15.45 – 16.15 – przerwa kawowa

✅16.15 – 17.00 – Jak wspomóc psa w procesie rehabilitacji mgr Michał Augustowski, mgr Dorota Parzyszek Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

✅17.00 – 17.30 Rehabilitacja Pacjenta po amputacji kończyny – dr inż. Agnieszka Wnuk-Gnich Hydro-Tens Agnieszka Wnuk-Gnich

✅17.30 – 18.00 zakończenie I Kongresu Rehabilitacji Weterynaryjnej i Rozdanie dyplomów

WARSZTATY SALA KSIĄŻĘCA

Zabiegi fizykalne w praktyce zoofizjoterapeuty ( brak wolnych miejsc)

PROWADZĄCY dr KATARZYNA PĘZIŃSKA-KIJAK

 • CZAS trwania 5 h
 • TEMATYKA – Wstęp do zabiegów fizykalnych, porównanie fali uderzeniowej- skupionej i radialnej, SIS, laser wysokoenergetyczny.
 • ILOŚĆ UCZESTNIKÓW – 12 maksymalnie
 • PIĄTEK 12.04.2024 – 8.30 – 13.30

PODCZAS WARSZTATÓW PRACOWAĆ BĘDZIECIE NA SPRZĘCIE FIRMY BTL

Zaopatrzenie ortopedyczne (brak wolnych miejsc) SALA KSIĄŻĘCA

PROWADZĄCY  mgr inż. Julia Jakubiak

 • CZAS trwania 5 h
 • TEMATYKA – Jak przeprowadzić wizytę konsultacyjną pod kątem doboru zapatrzenia ortopedycznego. Ocena i badanie Pacjenta, pobór miary. Jak stworzyć koncepcję i postawić trafne założenia dla sprzętu ortopedycznego dedykowanemu danemu pacjentowi.
 • ILOŚĆ UCZESTNIKÓW – 12 maksymalnie
 • PIĄTEK 12.04.2024 -14.30 -19.30

REJESTRACJA

 • ZAPISY zostaną uruchomione w poniedziałek 29 stycznia o godzinie 10 rano. Liczba miejsc ograniczona (70), decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Formularz zgłoszeniowy

CENA UDZIAŁU

 • 2 dniowym Kongresie Rehabilitacji Weterynaryjnej – 1499zł
 • Warsztatach – Zabiegi fizykalne w praktyce zoofizjoterapeuty – 759 zł
 • Warsztatach – Zaopatrzenie ortopedyczne – cena 759zł
 • 2 dniowym Kongresie Rehabilitacji Weterynaryjnej oraz Warsztatach zabiegi fizykalne – 2059 zł ( oszczędzasz 199zł)
 • 2 dniowym Kongresie Rehabilitacji Weterynaryjnej oraz Warsztatach Zaopatrzenie ortopedyczne -2059 zł (oszczędzasz 199zł)
 • obu warsztatach 1459 zł (oszczędzasz 59 zł)
 • 2 dniowym Kongresie Rehabilitacji Weterynaryjnej oraz w obu warsztatach 2800zł – (oszczędzasz 217 zł)

Cena zawiera

 • KONGRES REHABILITACJI WETERYNARYJNEJ (pakiet startowy, przerwy kawowe, przerwa obiadowa, dyplom uczestnictwa)
 • WARSZTATY (pakiet startowy, przerwy kawowe, dyplom uczestnictwa)
 • Nie zawiera pozostałych kosztów wyżywienia oraz noclegu

W odpowiedzi na e mail podany w formularzu każdy z uczestników otrzyma informację zwrotną o rezerwacji miejsca oraz terminie płatności.

W przypadku braku zaksięgowania opłaty w przeciągu 7 dni od otrzymania maila zwrotnego od Organizatora, uczestnik zostaje automatycznie usunięty z listy.

POSIŁKI

 • Uczestnicy Kongresu mają zapewnione przerwy kawowe oraz przerwę obiadową.
 • Uczestnicy Warsztatów mają zapewnione przerwy kawowe.

Na terenie HOTELU TRYLOGIA znajduje się Restauracja Dwór Rozłogi. Klimatyczna restauracja jest równocześnie bardzo przytulnym miejscem. Miło tu biesiadować, miło też przysiąść na kawę. Stoły umiejscowione pomiędzy stylowymi przegrodami oraz światło przebijające się przez kolorowe witraże zapewniają klimat i nieskrępowaną atmosferę

NOCLEG

 • Uczestnicy we własnym zakresie rezerwują sobie pobyt. W cenę doby w Hotelu Trylogia wliczone jest śniadanie, bezpłatny parking, doba hotelowa od 16 do 12.
 • W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt bezpośrednio z Recepcją Hotelu

Hotel Trylogia usytuowany w otoczeniu malowniczej scenerii, pomiędzy rzeką a lasem, daje gwarancję dobrego wypoczynku. Nocleg w tak urokliwym i działającym na wyobraźnię otoczeniu z pewnością pomoże zebrać myśli i odetchnąć od codziennych spraw.

O poranku naszych gości do życia budzi śpiew ptaków, przez otwarte okno wkrada się zapach lasu, a to wszystko zaledwie kilka kilometrów od granic stolicy.

SPONSORZY VIP

Game Dog Performance Nutrition to marka profesjonalnych suplementów diety dla psów będąca efektem współpracy specjalistów w zakresie dietetyki weterynaryjnej, hodowców i opiekunów psów. Stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety psa w szereg prozdrowotnych składników,  szczególnie w przypadku jego specjalnych potrzeb, wynikających z predyspozycji rasowych, uprawianych dyscyplin sportowych czy dolegliwości chorobowych.

BTL Industries Limited jest międzynarodową firmą specjalizującą się w produkcji oraz dystrybucji najwyższej jakości aparatury medycznej z zakresu fizjoterapii, kardiologii, medycyny estetycznej oraz stomatologii. Główna siedziba firmy mieści się w Wielkiej Brytanii. Produkty BTL sprzedawane są na całym świecie poprzez rozbudowaną sieć przedstawicielstw oraz oficjalnych dystrybutorów. BTL dostarcza na rynek produkty spełniające najwyższe standardy jakości.

SPONSORZY

Producent ortez i protez dla zwierząt. Podczas Kongresu będzie można zapoznać się z oferowanymi produktami.

Firma Meden-Inmed jest obecna na rynku już od wielu lat, skupiając swoje działania na zaawansowanej inżynierii biomedycznej. Jest producentem i dystrybutorem światowej klasy urządzeń medycznych oraz przeznaczonych do rehabilitacji. W dziedzinie weterynarii stale poszerza swoje horyzonty propagując najnowsze metody fizykoterapii zwierząt, neurorehabilitacji i diagnostyki. Stawia na pierwszym miejscu merytorykę i wsparcie Klienta.

PARTNERZY

Prywatne Centrum Kształcenia Zawodowego od ponad 25 lat kształci w zawodach weterynaryjnych i rolniczych. Kwalifikacje zdobywają tam przyszli technicy weterynarii, pszczelarze, zoofizjoterapeuci, zoopsycholodzy, laboranci weterynaryjni. Lekarze oraz technicy weterynarii poszerzają wiedzę i umiejętności na kursach dietetyki psów i kotów oraz groomingu.

Kursy psiego fitnessu prowadzone przez Certyfikowanego Instruktora Certified Canine Fitness Trainer (CCFT) oraz  Certified Professional Canine Fitness Trainer (CPCFT) Klaudię Bońkowską. Sklep z asortymentem do psiego fitnessu.

IVSA (International Veterinary Students Association) organizacja założona przez studentów weterynarii w 1951 roku. Obecnie IVSA zrzesza uczelnie weterynaryjne i studentów z całego świata, niezależnie od rasy, płci, religii czy poglądów.

Główną misją IVSA jest organizowanie wykładów, warsztatów i wymian międzynarodowych w celu polepszenia i rozpowszechniania wiedzy weterynaryjnej wśród studentów weterynarii na całym świecie.

Przychodnia Rehabilitacji Weterynaryjnej Vetico Katarzyna Pęzińska-Kijak, Akademia Rehabilitacji i Diagnostyki Zwierząt Katarzyna Pęzińska-Kijak

Gabinet rehabilitacji zwierząt prowadzony przez Adama Wróbla.

Polskie Stowarzyszenie Techników Weterynarii powstało w 2021 roku w reakcji na liczne głosy ze strony średniego personelu weterynaryjnego. Od wielu lat w lecznicach, gabinetach, w czasie szkoleń czy spotkań dyskutowano o silnej potrzebie zrzeszenia tej grupy zawodowej. Polskie Stowarzyszenie Techników Weterynarii spełnia oczekiwania środowiska i ma nadzieję przyczynić się poprzez swoje działania do wspierania i jednoczenia wszystkich techniczek i techników weterynarii.

Proponujemy książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne dla lekarzy weterynarii.

Wchodząc na nowe obszary zainteresowań, zawsze staramy się nawiązywać współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie Państwa zainteresowań – przez dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy i pomoc w kształtowaniu oczekiwanych umiejętności.

WYSTAWCY

Zapraszamy do kontaktu kontakt@hydrotens.pl

INDIBA® Polska to marka, która od ponad 10 lat wdraża innowacyjne rozwiązania terapeutyczne przy użyciu Systemu Proionic w zakresie ogólnopojętej fizjoterapii ludzi i zwierząt, chirurgii, urologii i wielu innych dziedzin. Popierając swe dokonania setkami badań i efektów terapeutycznych stale odkrywa nowe możliwości terapeutyczne i poszerza zakres zastosowania.

Firma ASTAR to ceniony polski producent sprzętu do rehabilitacji i fizjoterapii z Bielska-Białej. Zaufanie wśród swoich klientów zarówno w kraju jak i zagranicy, budujemy niezmiennie od 1995 roku. Obecnie ASTAR produkuje także sprzęt do fizjoterapii zwierząt. Zarówno fizjoterapeuci, jak i pacjenci czują się z nami bezpiecznie, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że mogą powierzyć nam to, co najcenniejsze czyli swoje zdrowie. 

REGULAMIN

POLITYKA PRYWATNOŚCI